Letní Alpy – červencové – Wallis

V plánu mám Walliské Alpy, vrcholy ještě upřesním, zřejmě i Täschhorn… Podle počasí. Případně i jiné hory v okolí, přejezd k masivu Mt. Blancu nelze vyloučit. Času na to bude dost.

Přes zimu na stěně to chce potrénovat ruce a techniku, na jaře si pak sáhnout na skálu a mít něco v nohách. Hlavně umět s lanem v každé situaci.

Doporučuji všechna oddílová setkání, kde se dá lézt a něčemu se naučit, přiučit, vylepšit.

Může nás jet více, rozdělit se a podle toho připravit lehčí i těžší varianty! Párkrát to tak bylo a bylo to fajn.

 

František-FKDP

3 komentáře

 1. František-FKDP:

  V tuto chvíli je rozhodnuto o hlavních cílech – Täschhorn a Lenzspitze. Okolo je několik dalších, papírově lehčích vrcholů, tudíž můžeme jít ve stopách loňských Letních Alp – po společné aklimatizaci se rozdělit na skupiny. Vše bych v případě zájmu patřičně připravil.

  Samotná aklimatizace by mohla proběhnout v Bernských Alpách, ať poznáme další kout švýcarských hor. Přesné místo se hledá.

 2. F-FKDP:

  Tak se již rýsuje aklimatizace: Rakousko, Ötztal a MARTIN BUSCH HÜTTE. Nad ní pak nějaká výrazná trojka. Poté přejezd do Švýcar zkusit Täschhorn. Stále platí případné rozdělení do skupin. Wallis nabízí mnoho pěkných, relativně lehkých vrcholů.

  S ohledem na objednávání ubytování a plánování všeho dalšího potřebného dávám čas na promyšlenou do pondělí, 8.6. (Nebo později, bez záruky.)

 3. Jířa:

  Já bych se tímto rád zapsal do seznamu účastníku.
  Díky a těším se.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.